GERİ DÖN

Özellikle ilk ve son baharda sayısı artan parazitler, aktif olarak doğada bulunurlar. Köpeklerin koşup, eğlendiği bu aylarda, uzun çimlerde bolca bulunan keneler bu parazitler arasında yer almaktadır. Genellikle baş, boyun, kulak ve ayaklara yakın bölgeleri tercih eder, buralardan kan emerek yaşamının devamlılığını sağlamayı amaçlarlar.

Devamı...

Yetersiz parazit mücadelesinin hem hayvan sağlığı hem de insan sağlığı üzerinde ciddi olumsuz etkileri vardır. Bu yüzden aksatılan iç ve dış parazit mücadelesinin ne kadar büyük bir tehlike oluşturduğu hayvan dostlarına tekrar tekrar vurgulanmalıdır.

Devamı...

Yetersiz parazit mücadelesinin hem hayvan sağlığı hem de insan sağlığı üzerinde ciddi etkileri vardır. Bu yüzden hem can dostlarınız, hem ailemiz hem de kendi iyiliğimiz için, can dostlarımızın iç ve dış parazit mücadelesini aksatmamalıyız.

Devamı...

Sadece bunu okuyunca bile, her tarafınızda küçük canavarların hareket ettiğini hissetmeye başladıysanız, sevimli dostunuz gerçekten neler hissediyordur?

Devamı...

Sevgili patilerimiz her an her mevsim tehlike altındadır. Onları bir tek siz koruyabilirsiniz. Düşmanlarınız olan iç parazitleri tanıyın, böylece minik ama oldukça zararlı olan düşmanlarınızın petinize zarar vermesini önlemiş olacaksınız!

Devamı...

Bir tatarcık sineğinin saatte ortalama 100 kez ısırabildiğini biliyor muydunuz? Sineklere ve taşıdıkları öldürücü hastalık olan Leishmania’ya karşı savaş başlasın.

Devamı...

Ailemizdeki kedi ve köpekler, sadece petler değildir; ailemizin bir parçasıdır. Aile üyesi olan bu canları ve kendimizi her türlü tehlikeden korumak bizim sorumluluğumuzdur.

Devamı...